Milí priatelia,

 

   v priebehu posledných rokov dostávam pravidelne maily, v ktorých sa ma čitatelia pýtajú, kde by mohli zohnať „Aplikácie neurolingvistického programovania v praxi“.

      Zatiaľ stačilo každému odpovedať týmito tromi spôsobmi:

 

a)    Ak Vás zaujal seriál „Sebadôvera pre samoukov“  na www.inzine.sk a hľadáte texty o NLP (neurolingvistickom programovaní) v podobom popularizačnom štýle, asi je pre Vás vhodná  viac kniha „K sebedůvěře krok za krokem“. Opisujem v nej  všetky základné techniky neurolingvistického programovania. Je to vlastne prepracovaný, vylepšený a rozšírený seriál z Inzinu. Kniha vyšla v  českej Grade, je dostať v každom väčšom kníhkupectve kde majú české knihy. V Bratislave napríklad v Panta Rhei v Auparku, v Academii na Štúrovej ulici. Tu je viac info o knihe:

          http://www.grada.cz/katalog/kniha/k-sebeduvere-krok-za-krokem

           je tam aj možnosť prelistovať pár strán z knihy.

 

b)    Ak ste terapeut, psychológ, alebo skrátka beriete NLP viac z „odborného“ hľadiska, než z hľadiska praktického sebazdokonaľovania, tak je pre Vás naozaj vhodnejší text „Praktické aplikácie neurolingvistického programovania.“

Text vyšiel ako učebný text na Univerzite Komenského a žiaľ, ako všetky učebné texty, predáva sa len na materskej fakulte.

 Konkrétne teda treba prísť do skriptárne na  Matfyze v Bratislave.  Presnejšie súradnice sú:

  FMFIUK  - Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského, Mlynská Dolina.

 Ako tam prísť: Buď vystúpite na zastávke Botanická Záhrada z električky, nachádzate sa neďaleko Družby a Botanickej záhrady. Tie sú na jednej strane. Vy sa poberiete hore schodmi na nadchod a na druhú stranu. Miniete Prírodovedeckú fakultu, trocha vľavo a povyše je už Matfyz.

Ak pôjdete do Mlynskej Doliny autobusom smerom na Slávičie údolie (cislo 39) vystúpite na zastávke Slávičie Údolie. Pôjdete do kopca po schodoch smerom na Elektrofakultu. Tú obídete po pravej ruke a pri miernom stúpaní uvidíte sochu Kopernika. Za ňou je matematický pavilón. Na Matfyze sa treba spýtať, kde sa predávajú skriptá. Toto miesto sa z času na čas mení, teraz - 2012 - je už nejakú dobu predaj skrípt v obchodíku na konci dlhej vstupnej chodby do matematického pavilónu.

 

 Link na fakultu je http://www.fmph.uniba.sk/

 

c)    Ak Vás z osobného rastu zaujíma najviac učenie sa, poprípade konkrétne štúdium jazykov, pozrite si stránku

http://www.grada.cz/katalog/kniha/jak-uspesne-studovat-cizi-jazyky

   znova tu ide o metodológiu NLP a o text určený pre bežného čitateľa.

 

   P. S. Mne prenikanie do NLP prinieslo veľa radosti, prekvapení, zaujímavých zážitkov. A presvedčil som sa, že ľudia, ktorí sa o takéto veci zaujímajú, sú ľudia túžiaci po osobnom raste. Teda ľudia akosi prebudenejší a aktívnejší než priemerný televízny konzument. Držím Vám palce. Všetko dobré!

  

                                                                           Ivan Kupka